Ubezpieczenie górskie od następstw nieszczęśliwych wypadków – jak to działa?

Ubezpieczenie górskie od następstw nieszczęśliwych wypadków – jak to działa?

Obecnie istnieje wiele rodzajów ubezpieczeń, które chronią przed stratami finansowymi: ubezpieczenia zdrowotne, ubezpieczenia samochodowe, ubezpieczenia nieruchomości i ubezpieczenia majątkowe. Jest jednak jeszcze jeden rodzaj, który różni się zasadniczo – ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Czym to jest wypadek w górach?

Obecnie istnieje wiele rodzajów ubezpieczeń, które chronią przed stratami finansowymi: ubezpieczenia zdrowotne, ubezpieczenia samochodowe, ubezpieczenia nieruchomości i ubezpieczenia majątkowe

Wypadek w górach to nieprzewidywalna sytuacja życiowa, która zagraża życiu i zdrowiu człowieka. Jeśli uprawiasz sporty ekstremalne lub aktywność na świeżym powietrzu, takie ubezpieczenie jest niezbędne. Niezależnie od tego, czy przebywasz w Polsce, czy za granicą, polisa ubezpieczeniowa ochroni Ciebie i Twoją rodzinę przed niespodziewanymi wydatkami.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków

Każdy ma swoją własną wizję wspaniałych wakacji: dla jednych jest to relaksujący wypoczynek nad morzem, podczas gdy inni wymagają wspinaczki górskiej, skoków ze spadochronem, spływu tratwą po wzburzonej rzece lub wyścigu na torze. Ubezpieczenie podróżne od następstw nieszczęśliwych wypadków ma na celu złagodzenie skutków nieoczekiwanych sytuacji w podróży. Jeśli planujesz podróż samochodem lub motocyklem, również warto wykupić taką polisę.

Ale nie tylko podróżni skorzystają z ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Polisa ubezpieczeniowa z taką funkcją będzie dobra dla sportowców i osób, których praca wiąże się z pewnym ryzykiem.

Jakie ryzyka są objęte polisą ubezpieczeniową od następstw nieszczęśliwych wypadków?

Niespodziewana sytuacja może zdarzyć się wszędzie – w górach, w podróży lub podczas uprawiania sportu. Jakie ryzyka są objęte ubezpieczeniem?

  • Uszkodzenie ciała. Możesz doznać urazu podczas jazdy na nartach, snowboardzie lub rowerze, potknąć się w górach lub poślizgnąć się na plaży.
  • Czasowa niezdolność do pracy. Niektóre urazy prowadzą do długich okresów ograniczenia ruchomości i wielu dni rehabilitacji.
  • Niepełnosprawność. Czasami obrażenia są bardzo poważne.
  • Wynik śmiertelny.

W polisie mogą być zawarte dodatkowe opcje

Ubezpieczenie w góry można kupić online na stronie internetowej ubezpieczyciela, wcześniej obliczając jej koszt za pomocą kalkulatora

Polisa ubezpieczeniowa jest nieważna, jeśli ubezpieczony w chwili wypadku był pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków nie obejmuje również zaostrzenia chorób przewlekłych oraz prób wyrządzenia sobie krzywdy.

Odszkodowania za górski wypadek

Ubezpieczenie w góry można kupić online na stronie internetowej ubezpieczyciela, wcześniej obliczając jej koszt za pomocą kalkulatora. Możesz wybrać, ile pokrywa polisa, lub możesz poprosić firmę ubezpieczeniową o rekomendację. Cena polisy zależy od różnych czynników: długości wyjazdu, kraju zamieszkania, rodzaju aktywności podczas wyjazdu, opcji dodatkowych. Wybór wiarygodnej firmy ubezpieczeniowej pomoże Ci w jak najszybszym otrzymaniu odszkodowania finansowego w razie wypadku. 

Jacek