- Autor Jacek
Wielu rowerzystów decyduje się na wykupienie ubezpieczenia Pewnie na rower OC na rower , dzięki któremu w razie wypadku nie będą narażeni na spore koszty. Ubezpieczenia w ogóle cieszą się sporą popularnością, dlatego, że są najlepszą formą finansowego zabezpieczenia w razie wypadku, czy życiowych niepowodzeń. Wśród ubezpieczeń wyróżnić można m.in.:
- ubezpieczenie na życie;
- ubezpieczenie komunikacyjne na samochodu;
- ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w pracy;
- ubezpieczenie od utraty dochodu lub płynności finansowej w firmie;
- ubezpieczenie mienia (domu, mieszkania);
- ubezpieczenie przesyłek, towaru w transporcie.
Jak działa OC na rower?
Ubezpieczenie OC na rower działa na takich samych zasadach jak w wypadku samochodów, z tą różnicą, że na chwilę obecną rowerzyści nie mają obowiązku posiadania tego ubezpieczenia. Mimo tego wiele osób, które sporo podróżują rowerem decyduje się na jego wykupienie. Takie ubezpieczenie będzie przydatne szczególnie wtedy, gdy ktoś:
- sporo jeździ po mieście, gdzie nietrudno o wypadek, np. z udziałem pieszych lub innych pojazdów;
- nie chce ponosić z własnej kieszeni kosztów naprawy zarysowanego samochodu lub stłuczonych lamp w aucie, z którym miała miejsce kolizja.
Pełne ubezpieczenie dla rowerzysty
Wielu rowerzystów poza wykupieniem OC na rower decyduje się na całkowity pakiet ubezpieczenia. Obejmuje on:
- ubezpieczenie OC;
- ubezpieczenie NNW;
- kradzież roweru.
W porównaniu do kosztów pakietu ubezpieczenia dla samochodu, ten dla roweru jest znacznie tańszy a daje poczucie bezpieczeństwa i przede wszystkim znacznie redukuje koszty w razie kolizji lub wypadku drogowego.
Szczegółowe warunki ubezpieczenia dla roweru
Wykupując polisę dla roweru, trzeba koniecznie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, w których zapisane są wszystkie szczegóły dotyczące ubezpieczenia. Szczególnie w wypadku kradzieży, rowerzysta musi spełnić sporo warunków, aby otrzymać odszkodowanie, gdy jego rower zostanie skradziony. Najczęściej dotyczy to rodzaju zabezpieczenia, którym musi być przymocowany rower.
Niektóre towarzystwa zaznaczają, że ubezpieczenie obowiązuje w określonych godzinach na zewnątrz a po 22:00 tylko w zamkniętych pomieszczeniach. Czasem trzeba również zarejestrować rower w policyjnej bazie.
Zdarza się, choć rzadko, że ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie tylko wtedy, gdy rower został skradziony w wyniku napadu z rabunkiem. Jeśli zginął z garażu lub ze stojaka przy sklepie, odszkodowanie nie zostanie wypłacone.