Warianty ubezpieczenia OC dla lekarzy

Warianty ubezpieczenia OC dla lekarzy

Ubezpieczenie to wyjątkowo dobra opcja, szczególnie kiedy istnieje chociażby cień szansy na nieprzewidziane zdarzenie wypadkowe bądź nabawienie się choroby. Szczególnie narażonym zawodem na zachorowanie na rozmaite schorzenia jest fach lekarza. Możliwość zarażenia się od pacjentów jest poniekąd wpisana w charakterystykę pracy jako niebezpieczeństwo zawodowe.

Ubezpieczenia lekarzy

Na lekarza natknąć można się w zasadzie na każdym kroku. Każda przychodnia, poradnia, szpital jest miejscem pracy wielu medyków o rozmaitej specjalizacji. Pomimo iż wiele osób wciąż wybiera pracę w tym zawodzie, trzeba otwarcie przyznać, że wcale nie jest to wdzięczne zajęcie.

Każdy z medyków ma prawo skorzystać ze specjalnie przygotowanych przez firmy ubezpieczeniowe ofert na OC dla lekarzy. Fakt ten świadczyć by mógł, że ubezpieczeniu lekarze mogą poddać się dobrowolnie, jednakże sprawa nie zawsze przedstawia się w tenże sposób. Jeżeli lekarz prowadzi własną działalność gospodarczą na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej o charakterze leczniczym, jest on zobligowany do wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia OC dla lekarzy.

Ubezpieczenie to wyjątkowo dobra opcja, szczególnie kiedy istnieje chociażby cień szansy na nieprzewidziane zdarzenie wypadkowe bądź nabawienie się choroby

W każdym innym przypadku skorzystanie z ubezpieczenia jest dobrowolne.

OC przeznaczone dla lekarzy – na co zwrócić uwagę?

Chociaż śmiało można byłoby stwierdzić, iż stosunkowo niewielki procent lekarzy jest przymuszonych do wykupienia ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, należy otwarcie przyznać, że ruch ten jest zwyczajnie dobrym posunięciem. Dlatego też warto zorientować się w ofertach proponowanych przez rozmaite firmy ubezpieczeniowe działające na polskim rynku. Każde ubezpieczenie jest wszak inne.

Obowiązkowe OC dla lekarzy to przede wszystkim ubezpieczenie od ewentualnie popełnionych błędów lekarskich. Dobrze jest je jednak rozszerzyć również o dodatkowy wariant zapewniający ochronę przed szkodami związanymi z mieniem pacjenta, a także naruszeniem jego praw. Zdarza się bowiem nierzadko, że pacjenci doszukują się dziury w całym i próbują obwinić lekarza dosłownie o każde nieszczęście mające miejsce w ich życiu.

Jednakże nie są to wszystkie warianty. Lekarz decydując się na wykupienie OC, może śmiało poszerzyć ubezpieczenie o ochronę przed skutkami zakażenia. Zawód lekarza jest bowiem niebezpieczny, gdyż pacjenci mogą zarazić go dosłownie każdym rodzajem wirusa, bakterii oraz innych opcji. Z tego też powodu lepiej dmuchać na zimne, niż cierpieć w późniejszym czasie wskutek własnego uporu.

Składki związane z zakupieniem OC dla lekarzy są różne i wynikają z wybranego wariantu oraz firmy oferującej usługę ubezpieczenia. Wiele współczesnych pakietów zawiera szereg dodatkowych usług, jak ochronę na wypadek choroby czy skutków nieszczęśliwego wypadku za granicą, ale nie tylko. Dlatego najlepiej wcześniej samemu określić, co powinno zawierać ubezpieczenie.

 

Jacek