Ubezpieczenie roweru – czy warto?

Ubezpieczenie roweru – czy warto?

Jazda rowerem jest świetnym sposobem na to, aby zadbać o siebie, wypocząć po ciężkim dniu pracy, ale również ma ona na celu poznawanie nowych krajobrazów. To tani sposób na rekreację z bliskimi osobami. Niestety, na papierze wszystko wygląda bardzo ładnie, natomiast zdarzają się sytuacje, w których należy rozważyć ubezpieczenie roweru. Nie jest to zbyt popularne rozwiązanie wśród właścicieli, ale postanowiliśmy się nad nim bliżej pochylić i zachęcamy do przeczytania poniższego tekstu.

Ubezpieczenie roweru to polisa na przyszłość

Podróżowanie rowerem jest atrakcją na wiele miesięcy w roku. Gdy temperatura na zewnątrz jest sprzyjająca, to można zobaczyć wielu Polaków, którzy przemieszczają się z miejsca na miejsce właśnie w taki sposób. Często nawet można spotkać osoby, które dojeżdżają w ten sposób na uczelnię czy do pracy, ponieważ chcą zaoszczędzić pieniądze na paliwie. Niestety, zdarza się tak, że rower przyciąga uwagę innych i złodzieje tylko czekają na taką okazję. Kradzież roweru na pewno nie jest czymś przyjemnym, jednak wystarczy chwila nieuwagi (https://wspolczesna.pl/polacy-przekonali-sie-do-rowerow-wydajemy-na-nie-coraz-wiecej-ale-tez-szukamy-informacji-o-ubezpieczeniu-jednosladow/ar/c3-15029558). Najgorsze co można zrobić, to tak naprawdę zaufać w ludzi, że wrócimy po minucie, dwóch i rower będzie nadal stać. Nie chcemy pobudzać nastrojów dotyczących kradzieży, natomiast trzeba pamiętać, by mieć przy sobie dobre zabezpieczenie, chociaż nie zawsze ono wystarcza.

Jazda rowerem jest świetnym sposobem na to, aby zadbać o siebie, wypocząć po ciężkim dniu pracy, ale również ma ona na celu poznawanie nowych krajobrazów

Dużym problemem przy okazji kradzieży jest to, że policja na dobrą sprawę ma związane ręce. O ile jeszcze monitoring miejski ratuje sytuację, ponieważ namierza złodzieja, to jednak nie zawsze jego jakość pozwala na identyfikację. Sama sprawa potrafi trwać miesiącami, co też nie wpływa na jej pozytywny przebieg i często kończy się umorzeniem. Nikt nie chce być okradzionym ze swojej własności, więc ubezpieczenie roweru jest dobrym rozwiązaniem, by odzyskać pieniądze za zakupiony sprzęt. Niektóre rowery kosztują naprawdę niemało, więc pieniądze z ubezpieczalni pozwolą na zakup nowego produktu i będą osłodą za stracone mienie.

Decyzja o wykupie ubezpieczenia jest bardzo rozsądna

Trzeba powiedzieć, że ubezpieczenie roweru nie jest wielkim wydatkiem, chociaż to nie działa tak, że każdy rower może być objęty ubezpieczeniem. Warto zatem zapoznać się z warunkami ubezpieczalni, aby nie tracić swojego czasu oraz pieniędzy na marne. Najprostszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w dobre zabezpieczenie roweru, chociaż złodzieje mają swoje sposoby na to, jak je obchodzić w kilka sekund. Posiadanie drogiego roweru jednak powinno iść w parze z dobrym zabezpieczeniem, które nie ułatwi roboty złodziejowi.

Zdecydowanie się na wykup ubezpieczenia jest rozsądnym rozwiązaniem. Nie będziemy musieli drżeć na każdym kroku, że za chwilę nasz rower zostanie skradziony, przez co wepchniemy się w spiralę złych myśli. Zakup nowego roweru nie jest małym wydatkiem, więc nic dziwnego, że właściciel robi wszystko, aby nie został on skradziony. Trzeba też z tego miejsca powiedzieć, że kradzieże przeważnie zdarzają się wskutek kiepskiego zabezpieczenia bądź też pozostawienie roweru luzem.

Ubezpieczenie rowerowe jest również dostępne w formie OC, co sprawia, że w razie wypadku można pokryć szkody, o które przecież nietrudno, szczególnie gdy poruszamy się w mieście. Nawet delikatne wejście w kontakt z samochodem może spowodować uszkodzenie lusterka czy porysowanie lakieru. Naprawa takich usterek jest kosztowna i z pewnością nie każdego na nią stać, tak więc wykup ubezpieczenia rowerowego jest naprawdę rozsądną decyzją, bo raz, że nie jest to wielki koszt, a dwa, że korzyści z niego wypływające są bardzo istotne.

Jacek